Na co trzeba zwrócić uwagę gdy starasz się o odszkodowanie?

Wstajesz rano idziesz, do szkoły, do pracy, odwiedzić znajomego, czy zwyczajnie na spacer, a następnie wracasz do domu, wracasz bezpiecznie. Tak powinno być codziennie, każdego dnia do końca naszego życia, lecz życie to nie jest wyreżyserowany przez nas scenariusz, nie mamy wpływu na to co nas może spotkać, zwłaszcza tych przykrych sytuacji, zdarzeń, które bezpośrenio zagrażać mogą nam, czy naszym najbliższym.

A co mamy począć w sytuacji, gdy zdarzy się coś co może zburzyć naszą codzienną idyllę, gdy ulegniemy wypadkowi, my, bądź nasi najbliżsi, jak pomóc sobie i im?  Jak walczyć o swoje?

Zacznijmy od początku, kogo w/g naszego, polskiego prawa uznać można za poszkodowanego? A mianowicie jest to osoba fizyczna, która doznała uszczerbku na zdrowiu lub poniosła straty materialne uczestnicząc w wypadku drogowym i w postępowaniu dotyczącego tego zdarzenia nie występowała w charakterze: podejrzanego, oskarżonego lub obwinionego, a także osobę będącą na utrzymaniu uczestnika w/w zdarzenia, który w następstwie doznanych obrażeń zmarł. O jakich wypadkach tu mowa? Otóż są to głównie: wypadek samochodowy, wypadek motocyklowy, wypadek komunikacyjny, wypadek w pracy, wypadek w rolnictwie, błąd medyczny, a nawet przewrócenie się na oblodzonym, bądź śliskim chodniku, czy chociażby nawet pogryzienie przez psa.

Tak też np. ofiary wypadków drogowych oraz ich najbliżsi powinni dowiedzieć się, jakie prawa im przysługują, jak rozpocząć procedurę ubiegania się o rentę, zadośćuczynienie, czy też odszkodowanie powypadkowe. Tu z pomocą przychodzą Kancelarie Prawne! Jeśli ofiara wypadku drogowego, komunikacyjnego oczekuje by odszkodowanie za wypadek drogowy, wypadek komunikacyjny nie było zaniżone, lub w ogóle nie jest wypłacone, sprawę uzyskania należnego odszkodowania za wypadek powinno powierzyć się wykwalifikowanym i doświadczonym fachowcom, których znajdzie w/w kancelariach. Poszkodowani w wypadkach drogowych mogą dowiedzieć się w nich po pierwsze z jakich etapów składają się przygotowania do uzyskania stosownego odszkodowania, po wtóre jakie prawa mają ofiary wypadków drogowych, po trzecie czego poszkodowani w wypadku komunikacyjnym mogą oczekiwać od wymiaru sprawiedliwości, lub osoby która spowodowała wypadek drogowy ( bądź też wypadek motocyklowy, wypadek z udziałem pieszego, albo też wypadek z udziałem osoby nieletniej itp.).

Oczywiście najlepszą opcją byłoby dla nas, abyśmy nie mieli żadnego wypadku, ale życie to jest życie, nie ma się wpływu na otaczającą nas rzeczywistość, na to co nas czeka. W 100% ma się jednak wpływ na to, co zrobić dalej, jeśli już ucierpimy w wypadku, wtedy już nie można powierzyć swojego losu przypadkowi, kolokwialnemu określeniu „co będzie, to będzie”, wtedy trzeba już walczyć o swoje, ale pamiętać należy wówczas o jednym: „nie musisz być sam w tej walce, daj sobie pomóc”!